Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satsang

13. 12. 2008
Sat znamená Pravda. Satsang je místem, kde se sděluje Pravda. Je to setkání lidí, kteří chtějí slyšet Pravdu a chtějí na sobě pracovat.

Satsang pro děti jsou "hbité prsty" rodičů, kteří z "valounku zlata" vytváří "nádherný šperk". Je to jako  popisovat "bílou tabuli"-"Tabula rasa", dítěte, tím Nejvznešejnějším a Nejušlechtilejším "Písmem",charakterem.
Prostřednictvím krátkých příběhů, zpívání manter či vyslovováním pozitivních slov a jmen Boha, pozitivními činy, atd. se děti učí moudrosti a pozitivnímu myšlení. Toto pozitivní myšlení se zapisuje do jejich paměti, která pomáhá dítěti automaticky  neustále dobře smýšlet.
Je to  setkání rodičů a dětí při vzájemném vytváření příjemné a láskyplné atmosféry.Je to učení dětí setkávat se.Na  příkladu svých rodičů děti vidí, že je pěkné být chvíli spolu. Vidí rodiče také ve chvílích pokory, a odevzdání se Vyšším hodnotám. Pokora a láska v jejich pravém slova smyslu, jsou důležitými prvky výchovy dětí. Pro laiky-je to taková malá Mše Svatá určená hlavně dětem. 

Oproti tomu Kusang je místo, kde převládá negativní atmsféra, myšlenky, činy, slova,....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář