Jdi na obsah Jdi na menu
 


PRVNÍ POCHOD SVĚTÝLEK Střílky -2005

4. 4. 2007

Pochod Světýlek

 

V neděli 27.11 2005 (první adventní neděle) se ve Střílkách uskutečnil pochod světýlek. Sraz byl v 17.00 hod. před farou. Sešlo se kolem 50 lidí včetně starosty obce, faráře a dětí ze „Cvičení Sluníček“.Většina účastníku tak patřila z řad místních obyvatelů, ale přišli také i členové Sdružení Jóga v denním životě, takže byla, dá se říci, účast mezinárodní (Holandsko, Slovensko,…).

V tento podvečer jsme slavnostně rozsvítili stromeček a P.Josef Svoboda – farář, promluvil o symbolice Vánoc, o symbolice adventního věnce a především o symbolice světla. Líbilo se mi, když přirovnával světlo k pozitivním hodnotám života a také, že takovým světýlkem a majákem nám může být každý, kdo nám ukazuje tu správnou cestu – cestu lásky, radosti, spokojenosti, tolerance, míru,…Kéž bychom si, tady na vesnici, mohli být navzájem takovými světýlky!

 Každý si pak rozsvítil svůj lampiónek nebo svíčku a společně jsme pak vnesli, svou procházkou po Střílkách, světlo do naší vesnice a snad i do duší lidí, kteří zde žijí. Na zámku, spojeni ve světelném kruhu, jsme zazpívali a zahráli písničku o světýlku, aby zde svítilo a nikdy nezhaslo. V zámecké jídelně pak byl přichystán horký čaj a cukroví na občerstvení.

Když vše skončilo, šli se někteří projít pohádkově zasněženým a osvětleným zámeckým parkem a děti chytali světýlko, které uteklo. Podařilo se!

 Děkujeme všem za účast.

(Mgr.Jitka Čulíková)

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Pochod Světýlek 2005