Jdi na obsah Jdi na menu
 


POCHOD SVĚTÝLEK Střílky - 2006

17. 5. 2007
Pochod "Světýlek" adventní čas roku 2006

Nedělního večera jsme se sešli před kostelem ve Střílkách. Ze všech stran, ze všech cestiček vedoucích ke kostelu, někdo přicházel. Zvon nezvonil, ale zvonily hlásky malinkých dětí (ze "Cvičení Sluníček") a tóny hudebníků pod vedením Mgr.Bc.Marie Sobotkové dipl.um., kteří volali sluníčko, ne však to které právě "zašlo" za hory, ale to, které svítí uvnitř každého z nás. Děti měly s sebou veliké mraky, za kterými schovávaly slunce a to nakonec na naši prosbu "vyšlo a usmálo se". Pak děti ještě zacvičily na básničku "Sluníčko ze srdíčka" pod vedením Mgr. Jitky Čulíkové.

"SLUNÍČKO ZE SRDÍČKA"

Dříve se stmívá
krátký je den
ať se zdá sluníčku
překrásný sen.
Světlo naší lucerničky
hledá k Betlému cestičky.
Radost může rozdávat
kdo má všechny lidi rád
dává " Slunce" ze srdíčka!

Poté promluvil pan farář P.Michal Šálek o významu světla a Adventu. Hovořil předevší k dětem a rozdal jim "Světlo Slovem" a také rozsvícenou loučí světýlko do lampiónku.
Když měl každý svůj lampiónek připravený, vyrazili jsme na cestu vesnicí.
Po cestě děti i dospělí nechávali hořet svíčku na libovolném místě na kraji cesty - za námi zůstala cesta osvětlená. Šlo se až na zámek. Tam lidé spolu vytvořili kruh a zazpívali si, kdo chtěl, písničku "O světýlku", aby svítilo hlavně tady ve Střílkách.

Snad zůstane "Světlo" v každém z nás co nejjasnější.

Na závěr byli všichni pozvaní na sladké občerstvení, které ze zdravých bio-potravin připravili kuchaři ze zámecké jídelny. Při pohoštění mohli sdílet přátelství i tři, ve vesnici stávající, představitelé duchovních směrů. Za křesťanskou církev to byl P.Michal Šálek, za pravoslavnou křesťanskou církev jer.Mgr.Petr Koutný (který staví ve vesnici pravoslavnou kapličku) a za Jógu v denním životě Mgr. Jindra Dohnalová-Párvatí.

"SVĚTLO, KTERÉ ZÁŘÍ NAD NEBESY A NAD TÍMTO SVĚTEM, SVĚTLO,KTERÉ ZÁŘÍ NAD NEJVYŠŠÍM SVĚTEM, NAD KTERÝM UŽ NIC JINÉHO NENÍ - TO JE SVĚTLO, KTERÉ ZÁŘÍ V SRDCÍCH LIDÍ".
(Čhándógja upanišada)

Děti také chytaly zbloudilé světýlko v prostorách zámeckého parku.Představovaly takové andílky, kteří mu pomáhali najít cestu zpátky.

Cukroví "do kapsy" a s Bohem příští rok zase SPOLU!

Mgr. Jitka Čulíková


 

Náhledy fotografií ze složky Pochod Světýlek 2006